Gromnit jest firmą, której tradycja sięga trzech pokoleń.

O NAS

Chroń swój dobytek

Instalacja pasywna różni się od instalacji “aktywnej” przede wszystkim sposobem jej wykonania. W instalacji pasywnej przewody odprowadzające ładunek elektryczny rozmieszczone są na każdej ze stron budynku tworząc tzw. klatkę Faradaya, natomiast nasza firma nie poleca piorunochronów “aktywnych”, gdyż uważamy taką instalację za nie skuteczną, a żadne polskie normy nie dają podstawy do stosowania takich rozwiązań!

Plan instalacji klasycznej oraz sposób montażu, zależny jest m.in. od uwarunkowań technicznych danego budynku, na którym pracujemy. Z wyborem instalacji odgromowej wiąże się konieczność wzięcia pod uwagę szeregu czynników, takich jak rodzaj budynku, jego wielkość, otaczający go teren i jego ukształtowanie, istotna jest również umiejętność wykorzystania istniejących już elementów pokrycia dachowego. Wszystko to pozwala osobie z odpowiednim doświadczeniem wybrać rozwiązanie, które zapewni to, co najważniejsze, czyli jak najwyższe, jak najbardziej optymalne bezpieczeństwo.

Taką firmą właśnie jesteśmy – od trzech pokoleń zajmujemy się montażem instalacji odgromowych w Poznaniu, skąd pochodzimy, oraz wielu innych miastach Polski, dzięki czemu każdy element naszego skomplikowanego rzemiosła jest nam doskonale znany. Jeśli zależy Ci na jak najlepszej instalacji odgromowej, skontaktuj się z nami, a my wybierzemy dla Twojego budynku najbezpieczniejsze rozwiązanie

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zapewniamy wysokiej jakości montaż instalacji odgromowej zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami.

Każdego klienta traktujemy indywidualnie biorąc pod uwagę jego oczekiwania oraz takie czynniki jak np.: rodzaj, kształt, wielkość budynku czy uwarunkowania terenowe. Instalacje wykonujemy zarówno dla osób prywatnych, przedsiębiorstw, deweloperów czy instytucji.

Największym zagrożeniem w trakcie burzy są pioruny – wyładowania atmosferyczne o wysokim ładunku elektrycznym (ich napięcie sięga nawet do kilkudziesięciu tysięcy woltów). Uderzenie pioruna w niechroniony budynek może spowodować pożar lub zniszczenie urządzeń elektronicznych podłączonych do prądu. Niezabezpieczona instalacją odgromową nieruchomość to również ogromne zagrożenie dla znajdujących się w niej ludzi. Można zostać porażonym nawet w – wydawałoby się bezpiecznych – sytuacjach jak dotknięcie kranu, metalowych przedmiotów lub kąpiel w wannie. Skutkiem porażenia piorunem najczęściej jest śmierć.

Bartłomiej Banaś

"Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, pomagając mu dobrać instalację, która najlepiej będzie spełniała swoje funkcje. ” - (Właściciel) Kierownik Brygadzista

Jakub Banaś

"Nie oferujemy uniwersalnych rozwiązań, ale zawsze uwzględniamy wielkość i rodzaj budynku oraz uwarunkowania terenowe.” - Kierownik Planista

Close Menu